Улс эх орондоо алдар нэрээ цуурайтуулсан олон сайхан хүмүүс тус сургуулиас оюуны  эх ундарга эхлүүлсэн билээ. Бид тэр сайхан хүмүүсийнхээ алдар гавъяаг уншигч танаа сонордуулхад:

            *Б.Цэрэндаш- академич,ангаахын шинжлэх ухааны доктор /sc/ профессор

            * Д.Сэржээ- ангаахын шинжлэх ухааны доктор /sc/ профессор УКТЭ-ийн зүрх судасны эмч ,ЭМШУИС-ийн багш

            * Ц.Мухар-АШУ-ны доктор /SC/ профессор Монгол улсын гавъяат эмч

            *Б.Бат-эрдэнэ- Улсын дээд шүүхийн,шүүгч, хууль зүйн доктор

            *О.Насанбат-ШУТИС-ийн тамгын газрын доктор, профессор

            *Жагдаг-СТА,уран уншигч

                        О.Гүндэгмаа –Монголл улсын гавъяат тамирчин ,буудлагын спортын мастер,Атлантын олипийн 5-р байрны шагналт

            *М.Ариунболд-Таэквондонгийн Азийн аваргын хүрэл медальт.дэлхийн аваргын 6-р байрын шагналт,таэвондогийн улсын аварга

            *Д.Хишигбаатар-улсын гал түймэртэй тэмцэх газрын дарга,хурандаа

            *Ч.Саранчимэг-сарны чулуу чуулгын захирал

            *Б.Ганбаатар-монголийн олон нийтийн радио телевизийн нэвтрүүлэгч

            *С.Түмэнжаргал-үндэсний дуу бүжгийн чуулгын дуучин

            *Д.Жавхлантөгс-жудо бөхийн тив дэлхийн аварга тамирчин

            *Д.Жавхлантулга-чөллөөт бөхийн тамирчин нарыын спорт урлагийн алдартанууд эх орныхоо өнцөг булан бүрт ажиллаж амьдарч алдар нэрээ дуурсгаж яаваа билээ.

Сургуулийнхаа нэр төрийг урлаг спортынн ажилтаар өндөрт өргөж яваа олон шавь нараараа бид бахархдаг.

            *Д.Номин-монголын хүүхлийн ордны  мөнгөн медальт уран нугараач

            *Б.Түвшинжаргал- уран нугараач,хүүхэд залуучуудын  газрын мөнгөн медальт

            *Г.Цэнд-аюуш- уран нугараач,хүүхэд залуучуудын  газрын алтан медальт

            *Б.Орхон-хүүхдийн ордны авъяас алтан медальт уран уншигч

            *Өвгөдийн сүлд>>хамтлаг Г.Дорждэрэм Д.Дөлгөөн Б.Тэмүүжин Ш.Дамдинсүрэн хүүхдийн урлагийн наадмйн 1-р байрын шагналт

            *П.Эрхэмбаяр –их монгол улс байгуулагдсаны 800 жилийн ойн өргөмжлөлт  ардын бүжгийн

            *Г.Оюунболд-таэквондонгийн хот улсын аваргын алт,мөнгө,хүрэл медальт

            *Д.Хурцбилэг –хөнгөн атлетикийн 4-н таралттийн хүрэл ,цэрэг спортын цогцолбор тэмцээний алт, хүрэл медальт

            *М.Өзийзаяа-хөнгөн атлетикийн хотын аваргын мөнгн медальт

            *Г.Бум-эрдэнэ намрын спорт наадмын алт мөнгөн медальт

            *Б.Ариунбумба спорт наадм-2005 тэмцээнмй сургуулийн аварга сорил спорт наадам 2006

 Тэмцээний дүүргийн алтан медальт гэх эт олон авъяаслаг чадварлаг сурагчдыг дурьдаж болно.

2009-2015 онд Г.Батцэнгэл дасгалжуулагчтай эмэгтэй сагсан бөмбөгийн баг дүүрэг улс нийслэлд алт мөнгө хүрэл медалийг байнга авч байгаа.

Дөл тэмцээн дүүргийн 3 удаагий аврага, нийслэлийн хүрэл медаль.

Б.Жаргал дасгалжуулагчтай эрэгтэй гар бөмбөгийн баг 2008 оны дүүргийн аврага.

Хөнгөн атлетикийн дүүрэг нийслэлийн алт мөнгө хүрэл медаль.

12а Д.Шагдарсүрэн Жудо бөхийн УАШТ алт мөнгө хүрэл медаль.

Багш нарын идексээр урамшуулал авсан Дуу хөгжмийн багш Т.Цэвэлдулам, бага ангийн багш Ц.Мягмардорж нар “Саятан багш болсон”.

2013-2014 оны хичээлийн жилийн дүүргийн мэргэжилийн аврагаар нийгмийн ажилтан Н.Батсүх, сургуулийн эмч Ч.Мөнгөнтуяа нар шалгарсан.

Мөн хүүхдийн авьяасыг дэмжигч сургуулиар шалгарсан.

 

drug coupons go discount prescription drug card
discount drug coupons blog.suntekusa.com discount prescription drug card
aerius marine click aerius dosierung
seroquel xr seroquel prolong seroquel wirkung
motilium notice motilium eureka motilium 1mg/ml
sildenafil krka cijena open sildenafil 100 mg
gabapentin nedtrapning gabapentin alkohol gabapentin alkohol
minoxidil centaurico.com minoxidil 5
ventolin jarabe ventolin aerosol ventolin
coupon for free cialis dkfn.dk printable cialis coupon
coupons for cialis open cialis coupons and discounts

Фото мэдээ